Komisja morderstw

Tylko u nas

Komisja Morderstw – epizod 12

Komisja Morderstw – epizod 12

W 1987 roku zaginął Adaś Kopeć. Szukali go grotołazi i milicja. Został gdzieś w górach. Nikt go nie odnalazł. Chłopiec był mieszkańcem domu dziecka, a jego rodzice to… sadyści.

Komisja Morderstw – epizod 11

Komisja Morderstw – epizod 11

W 1944 paryskie gestapo przewozi swoje archiwa do pałacu w Radomierzycach. Po klęsce Niemiec do archiwum docierają byli żołnierze II Armii WP ze swoim dowódcą politycznym, przyszłym premierem PRL, Piotrem Jaroszewiczem. Pewnego dnia zjawia się Smiersz, sowiecki kontrwywiad. Rosjanie wyrzucają Polaków z pałacu. Kilkadziesiąt lat później w Zgorzelcu zostaje zamordowany antykwariusz Leski. Czy te sprawy coś łączy?

Komisja Morderstw – epizod 10

Komisja Morderstw – epizod 10

Przez dwadzieścia lat tylko sześć ofiar. Za każdym razem siostry, za każdym razem samotne. Morderca odtwarza sytuację traumatyczną, której był świadkiem. Odgrywa ją, przydzielając sobie inną rolę... W wystawionym na sprzedaż domu pod Szklarską Porębą odnalezione zostają zwłoki dwóch kobiet. Wiszą na jednym sznurze.

Komisja Morderstw – epizod 9

Komisja Morderstw – epizod 9

W małej, dolnośląskiej wiosce zostaje uruchomiona nieczynna od dziesiątków lat elektrownia wodna. Spod turbiny wypływa szkielet. Do kogo należał? Sprawa nie jest łatwa szczególnie dla Dominika Hertza. Z tej samej miejscowości przed laty uciekła jego rodzina i ślad w starych księgach po niej zaginął.

Komisja Morderstw – epizod 8

Komisja Morderstw – epizod 8

Śmierć spowodowana otwarciem szyjnej aorty, otarcia na przegubach, a za paznokciami naskórek. Sekcja zwłok wykazuje coś jeszcze. Na plecach wycięte runy – magiczne pismo Germanów. W lesie odnaleziono ciało młodej kobiety. Czy będą kolejne ofiary? Komisja rozpoczyna wyścig z czasem.

Komisja Morderstw – epizod 7

Komisja Morderstw – epizod 7

Podczas ekshumacji na Ukrainie znaleziono w masowym grobie więźniów z lwowskich Brygidek pierścień rodowy Passowskich. Wraz z dyplomatyczną pocztą trafia on w ręce Komisji. Co uda jej się ustalić? To dopiero początek zagadki. Jest jeszcze ogromny majątek i 4 miliony dolarów - pieniądze, za które można zabić…

Komisja Morderstw – epizod 6

Komisja Morderstw – epizod 6

W czasie wojny w obozie Gross-Rossen dr Kriepke prowadził eksperymenty medyczne nad agresją. Po latach, z prywatnej kliniki psychiatrycznej ucieka, zabijając pielęgniarza i strażnika, niebezpieczny pacjent – Marian Lajch. Syn więźnia nazistowskiego obozu. Czy łączy ich wspólne dziedzictwo?

Komisja Morderstw – epizod 5

Komisja Morderstw – epizod 5

Są zwłoki i dłoń z obciętym palcem. To już kolejne takie morderstwo. Jest jeszcze coś. Wyryty na ścianie napis Arioch – imię starotestamentowego demona zemsty. Kim jest zabójca?

Komisja Morderstw – epizod 4

Komisja Morderstw – epizod 4

Latem 1948 roku dziewięcioletnia Anna Podhorska dostała informację o samobójczej śmierci ojca w Świdnicy. Była wtedy w domu dziecka i nie otrzymała pozwolenia na uczestniczenie w pogrzebie Przez wiele lat szukała grobu ojca. Kiedy w 2001 roku go odnalazła, okazało się, że w trumnie leży nieznana kobieta...

Komisja Morderstw – epizod 3

Komisja Morderstw – epizod 3

Wykopane z ziemi stare kości, odnaleziona na łąkach dłoń i zaginiona w pobliżu zakładów mięsnych dziewczynka. Co łączy te fakty? Ze względu na historyczny charakter sprawy, jej wyjaśnienie zostaje powierzone Komisji Morderstw...